Росія здійснила напад на Київ після телефонної розмови Трампа з Путіним: в ЦПД прокоментували, що це може означати для Кремля.


Нічний напад російських сил на столицю України та її околиці стався невдовзі після телефонної розмови між президентом США Дональдом Трампом і російським лідером Володимиром Путіним. Цим кроком Кремль намагається змусити Вашингтон утриматися від втручання у європейські справи та зменшити військову підтримку Україні.

Про це повідомив керівник українського Центру протидії дезінформації Андрій Коваленко.

"Удар по Києву та околицям служить для Росії сигналом до Сполучених Штатів, який можна інтерпретувати як: не втручайтеся і не підтримуйте Україну. Путін продовжує прагнути контролю над усією Україною, бажаючи, щоб наша країна залишалася під впливом РФ," – зазначається в повідомленні.

Путін, не маючи змоги досягти успіху на фронті, перемикнувся на удари по тилу. Його мета -- повернути Україну в орбіту впливу РФ.

Керівник ЦПД висловив занепокоєння, зазначивши, що в ситуації, коли Путін виготовляє власну зброю та отримує її з КНДР, а також отримує підтримку від Китаю, а західні союзники проявляють обережність, "можливим наслідком стане агресія проти Балтійських країн". Він також підкреслив, що китайська позиція, що "Росія не повинна зазнати поразки", ставить Захід перед непростим вибором.

Позиція Китаю, що Росія "не може програти", фактично ставить Захід перед непростим вибором: продовжувати спроби переконати, що дипломатичні зусилля без тиску можуть дати результати, і що Москву можна "відділити від Пекіна", або ж усвідомити, що в такому разі конфлікт затягнеться, і необхідно перемістити війну подалі вглиб Росії, наблизивши її до Китаю, а не до Європи, -- зазначається в повідомленні.

Він також закликав трансформувати Північноатлантичний альянс -- із суто оборонного в наступальний. Така зміна, за словами Коваленка, має супроводжуватися жорсткими економічними ударами по Росії та її союзниках.

Голова ЦПД зазначив, що постачання озброєння Україні, активна воєнна тактика НАТО та суворі санкції щодо Росії та її партнерів є єдиним ефективним рішенням для стримування подальшого розширення конфлікту.

"В іншому випадку, ці дії все ж доведеться втілювати, але лінія фронту може з’явитися десь у Балтійському регіоні, поблизу кордонів з Польщею, паралельно з конфліктом в Україні, якщо продовжиться нинішня політика. Ми, звісно, будемо стримувати Росію тут, але щодо Балтії – це вже інша справа," – зазначив Коваленко.

Нагадаємо, уночі 4 липня російські війська здійснили масовану атаку на Україну. За попередніми даними, армія РФ застосувала ракети типу "Іскандер-М/KN-23", а також гіперзвукові "Кинджали".

Атака на столицю тривала кілька годин, і вибухи були чутні в багатьох частинах міста. Зафіксовано пошкодження принаймні на 13 об'єктах у Солом'янському, Святошинському, Дарницькому, Дніпровському та Шевченківському районах. На 08:00 кількість постраждалих зросла до 23 осіб.

Президент України Володимир Зеленський уже відреагував на чергову атаку росіян, підкресливши потребу в посиленні протиповітряної оборони.

Напередодні президент Сполучених Штатів Дональд Трамп підтвердив, що провів телефонну бесіду з російським лідером Володимиром Путіним, під час якої обговорювалася ситуація навколо війни в Україні. Трамп зазначив, що "ніякого прогресу" в переговорах не вдалося досягти.

Related posts