Російська сторона не планує забезпечувати підтримку режиму Асада в Сирії, згідно з інформацією ISW.


Цю інформацію наводить РБК-Україна, базуючи її на звіті американського Інституту дослідження війни (ISW).

Аналіз супутникових знімків, проведений OSINT-аналітиком "МТ Андерсон" 30 листопада та 1 грудня, показав, що на російській військовій базі в Тартусі перебувають фрегати "Адмирал Головко" і "Адмирал Григорович", підводний човен "Новороссийск", а також нафтоналивні танкери "Ельня" та "Вязьма".

Замість цього, супутникові знімки від 3 грудня показали, що Росія вивела із своєї бази три фрегати, підводний човен та два невизначені допоміжні судна (можливо, "Ельня" і "Вязьма"), що означає, що всі судна, які перебували в Тартусі, були виведені.

В Інституті вивчення війни (ISW) вважають, що Росія не зможе повернути свої кораблі до портів у Чорному морі. Це пов'язано з тим, що Туреччина дотримується положень Конвенції Монтре, яка забороняє проходження російських військових суден через протоки Босфор і Дарданелли. Враховуючи цю обставину, експерти Інституту припускають, що Москва, ймовірно, перемістить свої кораблі до баз на північному заході Росії та в Калінінградській області.

Головне управління військової розвідки України 3 грудня повідомило, що російське військове командування, ймовірно, перекинуло до Сирії угруповання сил невизначеної чисельності зі свого Африканського корпусу. Це організація, яку Міністерство оборони Росії створило для заміни операцій групи "Вагнера" в Африці після загибелі її фінансиста Євгена Пригожина в серпні 2023 року.

В ISW зазначили, що не можуть самостійно підтвердити повідомлення про розгортання елементів Африканського корпусу в Сирії. Однак якщо ці повідомлення достовірні, то це свідчить про те, що російське військове командування уникає передислокації регулярних Збройних сил з пріоритетного театру бойових дій в Україні до Сирії.

Виведення російських військових з Тартуса, а також інформація про активізацію Африканського корпусу в Сирії вказують на занепокоєння Москви щодо можливого просування сил сирійської опозиції на південь, зокрема до Хами, що розташована приблизно за 80 кілометрів на північний схід від Тартуса. Це може створити загрозу для російської військової бази в цьому регіоні. Проте, за даними звіту ISW, російське військове командування не планує значних підкріплень у Сирії в найближчому майбутньому, аби уникнути подібного розвитку подій.

"Корпус Африки" - це ініціатива, спрямована на укріплення військової присутності Російської Федерації в регіонах Близького Сходу та Африки. Цей підрозділ, створений у листопаді 2023 року, має на меті протистояти західному впливу та підривати його ресурсні можливості в африканських країнах.

Після загибелі Євгена Пригожина, деякі найманці ПВК "Вагнер" уклали нові контракти та вирушили до Африки, оскільки фінансування з боку Російської Федерації стало обмеженим.

Related posts