Саміт БРІКС не приніс очікуваних результатів: Російська Федерація не змогла отримати підтримку та заснувати власну організацію, - ISW.
Учасники БРІКС дотримуються основоположних принципів Статуту Організації Об'єднаних Націй.
Декларація, ухвалена на саміті БРІКС у Казані, свідчить про те, що Російська Федерація не змогла отримати міжнародну підтримку та сформувати альтернативну безпекову структуру, до якої прагне Кремль.
Згідно з інформацією аналітиків Інституту вивчення війни (ISW), конфлікт між Росією та Україною згадується в документі лише один раз. У той же час, у декларації зазначено, що всі підписанти зобов'язані дотримуватись принципів Статуту ООН, включаючи повагу до територіальної цілісності.
У документі також підкреслюється, що країни БРІКС підтримують "доречні" ініціативи щодо посередництва, які мають на меті забезпечити мирне вирішення конфлікту через діалог та дипломатичні зусилля. Варто зазначити, що Україна вважає "принципи Статуту ООН" основним шляхом досягнення миру і акцентує увагу на неправомірності агресії Російської Федерації з позиції міжнародного права.
У Міністерстві закордонних справ України вже дали свою оцінку Казанській декларації. У відомстві зазначили, що Росія не має можливості "експортувати" свої ідеї щодо трансформації світового порядку та глобальної архітектури безпеки учасникам саміту. Крім того, в міністерстві підкреслили, що декларація свідчить про те, що країни БРІКС не є одностайними у підтримці війни проти України, і багато з них дотримуються принципів Статуту ООН.
Згідно з аналітиками з ISW, Служба зовнішньої розвідки України також висловила думку, що саміт БРІКС не матиме наслідком визнання міжнародним співтовариством альтернативної системи врегулювання, до якої прагне Росія. Вони зазначили, що Індія, Об'єднані Арабські Емірати, Бразилія та Південна Африка виступили проти перетворення БРІКС на коаліцію, спрямовану проти США.
Як повідомляв УНІАН, Росія влаштувала масштабний саміт БРІКС, в якому взяли участь також представники країн-кандидатів на вступ в організацію. При цьому на саміт приїхав і генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш, який влітку відмовився їхати на український Саміт миру в Швейцарії.
Президент України Володимир Зеленський підкреслив, що БРІКС сприяє Володимиру Путіну в демонстрації світу та, насамперед, своєму народу, що Росія не перебуває в ізоляції. Як зазначає видання Telegraph, саміт БРІКС має критичне значення для міжнародного балансу сил та майбутнього України.
Аналітики ISW попереджали, що Росія, ймовірно, використає саміт БРІКС як можливість продемонструвати свої зусилля з посилення глобальних зв'язків із незахідними державами і, можливо, укласти угоди і торговельні механізми, за допомогою яких вона зможе підтримати свої воєнні зусилля.