"Тріумф швидко втратив свою силу": WSJ висвітлив конфлікти в українському Нью-Йорку.


Стверджується, що до серпня росіяни впевнено просувалися через місто і використовували елеватор як логістичний вузол.

Тактика, застосована російськими військами для захоплення українського міста Нью-Йорк, була схожа на методи, що використовувалися під час битви за Сталінград — однієї з найкровопролитніших сутичок Другої світової війни, зазначає The Wall Street Journal.

Солдати просувалися вперед вулицею, формуючи трійки, швидко слідуючи за маршрутом, прокладеним безпілотником. Коли українські військові починали стріляти, ті, хто залишався в живих, шукали притулок у найближчій будівлі.

Вони невпинно наступали, зазнаючи значних втрат, поки приблизно десять російських солдатів не зібралися в одному районі. Після цього процес розпочинався заново, як зазначено в джерелі.

"Їхні командири не виявляють до них жодного жалю", - сказав командир української роти, відомий як Водолій, який керував військами, що воюють у місті.

У серпні, під час однієї з операцій у Нью-Йорку, команда, що складалася з добре підготовлених представників знаку Водолій, успішно відстояла позиції, швидко та ефективно відповівши на російський наступ.

Підрозділ Водолія, 425-й окремий штурмовий батальйон, призвали до бою цього літа після того, як російські війська просунулися до Нью-Йорка в рамках своїх зусиль із захоплення стратегічного хребта на північному сході.

Згідно з повідомленнями, до серпня російські війська активно просувалися через місто, використовуючи елеватор як свого роду логістичний центр. Один з російських солдатів, затриманий у сусідньому Торецьку, розповів про стратегію, яку вони застосовували, орієнтуючись на чисельність, а не на тактичну майстерність. У своєму інтерв'ю на наступний день 31-річний рядовий зізнався, що здався після того, як двоє членів його штурмової групи загинули — один від рук українських військових, а інший від його власного вогню. Він зазначив:

Відсутній будь-який моральний підйом. Всі охоплені страхом. Командири постійно кваплять: "Поспішайте, поспішайте, поспішайте!".

За його словами, під невпинним тиском ззаду вони рішуче просувалися вперед. Декілька росіян заховалися в підвалах пожежної станції та постачальника агрохімікатів у Нью-Йорку, коли сили Водолія розпочали контратаку. 33-річний уродженець окупованого Маріуполя організував групу з 12 солдатів, забезпечених окулярами нічного бачення, на американській бойовій машині піхоти Bradley. Вони спішилися, і лейтенант, спостерігаючи за трансляцією з безпілотника з тепловізором, повів дві шістки паралельними вулицями.

"Темрява — це наша головна сила," — зазначив Водолій.

Вони обстріляли підвали димовими та осколковими гранатами, після чого рішуче увірвалися всередину, знищивши всіх російських солдатів, які не змогли втекти. На світанку їм вдалося дійти до перехрестя на північ від елеватора, де вони надали підтримку іншому українському підрозділу в укріпленні оборонних позицій у навколишніх будівлях.

Наступною метою стала споруда елеватора, яку російські війська використовували як опорний пункт для свого подальшого наступу. Українські бійці обійшли будівлю з тилу, зайнявши стратегічні позиції для запобігання підходу підкріплень. Група шести штурмовиків спробувала прорватися через двері на сході, але вони виявилися заблокованими зсередини. В результаті, їм довелося атакувати головний вхід з заходу, проте їхній наступ був зупинений потужним кулеметним вогнем.

Українці припускали, що зустрінуться з невеликою кількістю росіян, яких помітили на відео з дронів, що заходили в елеватор. Проте, виявилося, що їх було ще менше, ніж очікувалося. Коли один із солдатів отримав поранення від осколка, група швидко відступила до сусідньої будівлі.

Упродовж наступної доби українські сили вели обстріл елеватора, використовуючи артилерійські снаряди та вибухівку, скинуту з дронів, проте без значного результату.

Вказується, що російські військові мали перевагу у висоті, проте виявилися в складній ситуації. Українська штурмова група заволоділа радіостанцією і почула, як командири заохочують своїх підлеглих залишатися на місці та чекати підкріплення.

"Повідомте їх, що їх обманюють і насправді не варто очікувати на допомогу," - заявив Водолій командиру української штурмової одиниці.

Поверх за поверхом, протягом кількох годин вони змушували окупантів здаватися, кажучи їм, що виходу немає.

Коли поранені російські військові виходили на поверхню і здавалися в полон, українці надавали їм першу допомогу, водночас закликаючи їх передати своїм співвітчизникам через радіозв'язок, що вони можуть сподіватися на адекватне ставлення. Поранення у них були різноманітними — від осколкових до втрати кінцівок. Після більше ніж доби всі росіяни, які залишилися в живих, вирішили скласти зброю, в загальному підсумку це становило 16 осіб.

Стверджується, що "тріумф незабаром зійшов нанівець". Росія посилила атаки в Нью-Йорку за допомогою плануючих бомб, артилерії та хвиль піхоти. Українські війська, які замінили росіян, були витіснені з елеватора під згубним вогнем. Подальша контратака в місті іншим українським підрозділом тимчасово відкинула окупантів назад, але до кінця вересня вони взяли об'єкт під контроль.

У Telegram-каналі проєкту DeepState повідомляється про нові досягнення російських окупантів - вони просунулися в районі Цукуриного, а також поблизу Гірника та Любимівки. Додатково, війська РФ завершили повну окупацію Красногорівки.

Варто зазначити, що Генеральний штаб Збройних сил України не підтверджував нові просування російських окупаційних сил.

Related posts