Удар по Росії: ймовірно, Байден може дати згоду після виборів, вважає американський аналітик.


У Конгресі та серед населення США спостерігається двопартійна підтримка України. Однак у рамках цієї передвиборчої кампанії питання України та конфлікту не займає таку ж вагому позицію, як ситуація в Ізраїлі та Газі.

У четвер, 26 вересня, Володимир Зеленський зустрінеться з Джо Байденом у Білому домі після їхніх виступів на Генасамблеї ООН у Нью-Йорку. Також український президент матиме зустріч із віцепрезиденткою, кандидаткою в президенти США від Демократичної партії Камалою Гарріс.

"Лідери будуть аналізувати ситуацію в конфлікті між Росією та Україною, зокрема стратегічні кроки України та американську підтримку в її боротьбі проти російської агресії. Президент і віцепрезидентка підкреслять свою непохитну відданість допомозі Україні до повної перемоги в цій війні", - зазначено в офіційній заяві Білого дому.

ТСН.ua вже повідомляв, що адміністрація президента США має намір обговорити майбутню військову стратегію України. Київ представить свій "План перемоги", який, як зазначив президент Зеленський, включає чотири ключові аспекти: безпеку, потужну військову та економічну підтримку з боку Заходу, а також геополітичне становище України. Окрім цього, є ще один момент, який стане важливим після завершення війни. Проте, згідно з інформацією з США, вони вже ознайомлені з цим планом.

Однією з тем, що обговорюються, є надання Україні можливості завдавати удари західною зброєю — американськими ATACMS, британськими Storm Shadow і французькими SCALP — по цілях в глибині Росії. Однак західні лідери не готові зняти відповідні заборони. Причини різноманітні: від того, що це істотно не вплине на ситуацію на фронті, оскільки запаси цих ракет обмежені, а російські літаки вже вийшли за межі їхньої досяжності, до ризику ескалації (в Кремлі вже погрожують використанням ядерної зброї), що є неприпустимим для Адміністрації Байдена перед виборами 5 листопада.

Про те, коли Білий дім все ж зважиться ухвалити це рішення, чому тема України та війни не домінує в передвиборчій кампанії США так, як Ізраїль та Газа, та які американські штати можуть вирішити результат президентських виборів, ТСН.ua запитав у Девіда Шульца, заслуженого професора політології та права у Hamline University (США, Міннесота).

Дозвол на атаки: коли Байден прийме рішення

За інформацією Девіда Шульца, у Конгресі існує двопартійна підтримка України, а кількість тих, хто намагається затримати чи заблокувати ці зусилля, є вкрай незначною. Що стосується американців, існують опитування, які демонструють, що підтримка України переважає серед представників обох політичних партій.

"Критика Адміністрації Байдена, на мій погляд, була б доречною значно раніше. Ще на початку необхідно було надати Україні всі можливості для використання (американської - ред.) зброї проти Росії. Я вважаю, що затягування з цими рішеннями насправді підштовхнуло Росію до активних дій. І дивно, що наша Адміністрація досі має сумніви щодо дозволу українцям використовувати зброю на території Росії. Війна не може бути виграна, якщо діяти тільки в межах України. Існує підтримка з обох партій для того, щоб просунутися в цьому напрямку та надати відповідні дозволи", - зазначає експерт.

Однак, як зазначає експерт, з незрозумілих причин Байден демонструє надмірну обережність у цьому питанні. "Маю надію, що це відбудеться раніше, але, ймовірно, президент ухвалить своє рішення лише після виборів 5 листопада", - зазначив він.

Зовнішньополітичні пріоритети: чому конфлікти в Ізраїлі та Газі затмили питання України та війни

Усі фахівці з США відзначають, що питання зовнішньої політики зазвичай не викликали великого інтересу у американських виборців. Однак в рамках нинішньої виборчої кампанії спостерігається зростання інтересу до подій в Ізраїлі та Газі, який перевищує інтерес до війни Росії проти України. Як зазначає Девід Шульц, цьому є дві ключові причини.

По-перше, значна частина молоді має коріння з країн Близького Сходу.

По-друге, в США проживає приблизно 7-8 мільйонів єврейських виборців, що робить Америку країною з другим за величиною єврейським населенням у світі, після Ізраїлю.

В Сполучених Штатах існує значна кількість осіб, які володіють подвійним громадянством Ізраїлю та США, що призводить до серйозних викликів. Багато з цих виборців мають значні фінансові ресурси, що дозволяє їм впливати на політичні рішення. Хоча в США є чимало громадян східноєвропейського походження, вони, як правило, не є такими заможними. Однак, у разі, якщо, наприклад, Росія вирішить вторгнутися в Польщу або здійснити подібні дії, ситуація може кардинально змінитися, вважає Девід Шульц.

Хто вийде переможцем: які штати вплинуть на результати виборів?

Результат виборів буде залежати від семи ключових штатів, які зазвичай демонструють коливання: Пенсільванія, Арізона, Джорджія, Мічиган, Невада, Північна Кароліна та Вісконсин.

"Якщо Гарріс здобуде перемогу у всіх надійних демократичних штатах, а також у трьох коливних - Пенсільванії, Вісконсіні та Мічигані, включаючи другий округ Небраски, вона забезпечить собі перемогу на президентських виборах. Трамп, в свою чергу, повинен виграти Джорджію, Північну Кароліну, Арізону, а можливо, і Пенсільванію. Якщо він програє Північну Кароліну, його шанси на перемогу зменшаться. Проте, на мою думку, ймовірність його перемоги в Північній Кароліні залишається досить високою", - зазначає експерт.

Однак, за словами фахівця, ключовим штатом, що визначає результати, є Пенсільванія. Згідно з останніми даними опитувань від Washington Post та The New York Times, Камала Гарріс наразі має перевагу над Дональдом Трампом у цьому штаті: 50% проти 46% та 48% проти 47% відповідно.

Related posts