Удари по території Росії відіграватимуть ключову роль у ослабленні її збройних сил на передовій, - зазначає ISW.
Сили оборони зможуть проводити операційно значущі контрнаступи.
Удари ЗСУ вглиб Росії мають вирішальне значення для послаблення потенціалу окупаційної армії по всьому фронту.
Як пише ISW, Україна тільки нещодавно почала отримувати озброєння та спроможності, необхідні для ведення сучасних широкомасштабних бойових дій. Завдяки цьому Сили оборони зможуть проводити операційно значущі контрнаступи за умови, що Захід посилить розбудову українського потенціалу у великих масштабах.
Аналітики підкреслюють, що системи та можливості, які отримує Україна, є критично важливими для успішного здійснення багатогранних масштабних бойових операцій. Українські війська поки що не мали можливості продемонструвати, які результати вони можуть досягти за умови належного забезпечення ресурсами. Якщо Україна разом зі своїми партнерами продовжить виконувати необхідні зусилля, це може призвести до покращення системної інтеграції, спроможності та ефективності Збройних сил України на полі бою.
Водночас експерти визнають, що продовження і посилення військової допомоги союзниками все ще є необхідною умовою для деокупації української території та завдання значних втрат загарбникам. Це потрібно, щоб змусити Кремль переосмислити свої розрахунки у цій війні.
Аналітики вважають, що Україні слід підійти до будь-яких майбутніх переговорів з Росією з позиції сили, оскільки це відповідає також інтересам Західних країн.
Як пише Financial Times з посиланням на обізнані джерела, на 1000-й день повномасштабної війни Україна завдала удару по військовій цілі на території Росії, використовуючи американські ракети великої дальності ATACMS.
Згодом президент Володимир Зеленський підтвердив, що Україна має ракети ATACMS і буде їх застосовувати.
Володимир Путін, російський лідер, затвердив нову версію ядерної доктрини Російської Федерації, яку Москва використовувала для залякування світової спільноти з вересня. Деякі з нещодавно доданих положень можуть свідчити про те, що вони були сформульовані з урахуванням можливості їхнього застосування у контексті російсько-українського конфлікту.
За інформацією Bloomberg, яка посилається на американських офіційних представників, Білий дім не планує вжити жодних відповідних дій.
Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган назвав крок Москви "заходом, спрямований проти звичайних озброєнь". Він вважає, що керівництво НАТО має розглянути зміни в російській доктрині.