Українці активізували придбання доларів у фінансових установах.
Як повідомляє РБК-Україна, посилаючись на інформацію Національного банку України (НБУ).
Обсяги покупок зросли на 1,1% у порівнянні з листопадом, коли українці здійснили закупівлі на суму 1,289 мільярда доларів. Проте цей показник все ще нижчий, ніж у жовтні, коли спостерігався рекордний рівень за останні 12 років.
Протягом року українці придбали в банківських установах 12,219 мільярда доларів.
У грудні курс долара на ринку готівки варіювався приблизно на рівні 42,00 гривень. Проте в кінці місяця Національний банк України зняв обмеження з долара. В результаті, за місяць курс готівки піднявся на 65 копійок, досягнувши 42,50 грн/долар. Протягом року долар зріс у ціні на 3,50 гривні.
Курс готівки в повній мірі підпорядковується міжбанківським операціям, де основну роль відіграє Національний банк України, який встановлює курс. На міжбанківському ринку курс підвищився на 40 копійок, досягнувши 42,00 грн за долар.
Протягом грудня офіційний курс долара неодноразово оновлював максимуми. Рекордне значення було зафіксовано 31 грудня - 42,03 грн/долар.
У листопаді курс долара піднявся на 1,1%, змінившись з 41,59 грн до 42,03 грн за долар. Від початку року валютний курс зріс на 10,7%, порівняно з 37,98 грн на кінець грудня 2023 року.
Згідно з інформацією Національного банку України, за період січень-листопад 2024 року обсяги готівкової валюти поза банківською системою зросли на 14,9 мільярдів доларів, у порівнянні з 10,2 мільярда доларів роком раніше. У загальному, населення та бізнес можуть володіти приблизно 130 мільярдами доларів, що значно перевищує всі гривневі активи, які складають 2,5 трильйона гривень.
Як вказав екс-голова Ради Національного банку України Богдан Данилишин, з липня спостерігається повна конверсія нових надходжень гривневих коштів в іноземну валюту за нетто-підсумком. Це означає, що конвертуються не лише нові фінансові потоки, а й вже накопичені гривневі заощадження.