В ISW проаналізували вплив участі КНДР у війні Росії проти України: які можуть бути наслідки.
Ці результати були отримані аналітиками американського Інституту вивчення війни, як повідомляє РБК-Україна, посилаючись на відповідний звіт ISW.
У статті експертів зазначається, що існує ймовірність, що російське військово-політичне керівництво звернеться до північнокорейських військових підрозділів для зміцнення своїх поточних наступальних операцій у конфлікті з Україною.
Кремль буде шукати способи компенсувати недостатність внутрішніх ресурсів для формування Збройних сил Росії шляхом залучення військових з Північної Кореї.
"Проте, аналітики підкреслюють, що вплив активізації північнокорейських збройних сил на військову ситуацію в Україні значно перевищує лише бойові дії в цій країні."
Згідно з припущеннями Інституту вивчення війни (ISW), Пхеньян прагне, щоб солдати КНДР здобули бойовий досвід в умовах сучасних збройних конфліктів, який може бути використаний у потенційних війнах, в яких країна може залучитися.
"Налагодження зв’язків між Північною Кореєю та Росією викликає чітке занепокоєння щодо можливої загрози тривалій стабільності на Корейському півострові та в більш широкому Азіатсько-Тихоокеанському регіоні", - зазначається у звіті.
У звіті ISW зазначається, що солдати Північної Кореї брали участь у бойових діях на території Курської області разом з російськими військами. Проте в документі підкреслюється, що Пхеньян рішуче відкидає всі свідчення про відправлення своїх військовослужбовців на фронт.
У цьому контексті Кремль неодноразово підкреслював, що, на його думку, співпраця Росії з КНДР є законною. Це, ймовірно, спрямовано на те, щоб "покращити зв'язки з Південною Кореєю та перешкодити Сеулу у можливості надати пряму військову підтримку Україні".
Експерти вважають, що більш виразне заперечення з боку Північної Кореї може свідчити про прагнення уникнути нових або жорсткіших міжнародних санкцій для Пхеньяна.
Нагадаємо, за даними Головного управлення розвідки Міністерства оборони України, на територію Росії вже перекинули 12 тисяч північнокорейських солдатів. Частину з них вже помітили у Курській області.
Раніше було зазначено, що, згідно з інформацією британської розвідки, військовослужбовці Північної Кореї, ймовірно, зіткнуться з труднощами під час бойових дій проти Збройних сил України. Це пов'язано не лише з мовними перешкодами.
На думку полковника Антса Ківісельга, командира Центру розвідки Міністерства оборони Естонії, участь військових з КНДР у конфлікті в Україні, навряд чи матиме значний вплив на ситуацію на фронті. Він зазначив, що північнокорейські військовослужбовці, ймовірно, понесуть суттєві втрати. Це повідомлення також було опубліковано РБК-Україна.