"У поляків вважають, що українці швидко забувають": генсек НАТО отримав скаргу з Польщі щодо України.


Варшава наголошує, що в перші місяці війни саме Польща передавала військову техніку та організовувала гуманітарну допомогу.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте провів зустріч з віце-прем'єр-міністром і міністром національної оборони Польщі Владиславом Косіняком-Камишем, який висловив свої занепокоєння щодо ситуації в Україні.

Як пише tvn24.pl, посадовець розповів "як багато Польща вже зробила і як багато вона допомогла Україні", тоді як в українців "коротка пам'ять". Зокрема, Варшаву обурило, що зі слів президента України Володимира Зеленського випливає, що Польща не робить все можливе.

Косіняк-Камиш підкреслив, що в початкові місяці конфлікту саме Польща забезпечувала передачу військового обладнання та координувала гуманітарну допомогу.

"Не можна заперечувати, що Польща докладає всіх зусиль. Країна вже вжила багато заходів і продовжує робити все, що в її силах. Проте, існує межа, за яку я ніколи не переступлю. Межа підтримки України визначається безпекою Польщі. Якщо надання будь-якого обладнання стане загрозою для безпеки нашої держави, я відмовлюсь від його передачі", - підкреслив віце-прем'єр-міністр.

Він звинуватив Зеленського у тому, що президент намагається "залучити інші країни до прямої участі в конфлікті" з Росією. Водночас сам Косіняк-Камиш визнає, що подібні дії є природними певною мірою.

"Проте у нас є власна стратегія та визначення нашої місії. Вчора я мав розмову з Генеральним секретарем НАТО стосовно перехоплення ракет. Я переконаний, що це могло б бути здійснено, якби весь альянс ухвалив спільне рішення, але наразі такого рішення немає щодо перехоплення ракет у Росії. Тому жодна країна НАТО не повинна діяти самостійно", - резюмував він.

За інформацією УНІАН, віцепрем'єр Польщі Кшиштоф Гавковський висловив обвинувачення на адресу президента Зеленського, стверджуючи, що він прагне залучити Варшаву до військових дій проти Росії. Гавковський вважає, що це може статися, якщо Польща піде на рішення щодо перехоплення російських ракет і дронів.

Не так давно міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський висловив сподівання, що НАТО та США переглянуть свою позицію і дозволять союзникам збивати ракети Росії над територією України за допомогою їхніх систем ППО. У відповідь на ці слова в Кремлі стали лунати погрози.

У жовтні президент Польщі Анджей Дуда висловив думку, що Україна більше не розглядає Польщу як одного з основних союзників у контексті війни з Росією, оскільки Варшава вже не має можливості надавати таку військову підтримку, як це було раніше.

Related posts