Американський військовий, що організував вибух Cybertruck, залишив послання про "тривожний сигнал".
Згідно з інформацією, американський військовослужбовець, який керував Cybertruck, здійснив постріл у свою голову безпосередньо перед вибухом бензинових та піротехнічних контейнерів, що знаходилися в кузові автомобіля. Внаслідок цього вогнепального поранення "зелений берет" з Колорадо-Спрінгс (штат Колорадо) загинув у транспортному засобі.
Серед згорілих предметів, виявлених у автомобілі, знаходилися пістолет біля ніг Лівелсбергера, інша вогнепальна зброя, феєрверки, паспорт, військовий квиток, кредитні картки, iPhone та смарт-годинник. Зброя була куплена легальним шляхом.
Чоловік на своєму мобільному телефоні залишив повідомлення, в якому зазначав, що йому необхідно "очистити" свій розум "від братів, яких я втратив, і звільнитися від тягаря життя, що я на себе поклав".
Варто зазначити, що Лівелсбергер проходив службу в збройних силах США з 2006 року і двічі був відправлений до Афганістану.
"Це не була терористична атака, а скоріше заклик до дії. Американці зазвичай реагують тільки на видовища та акти насильства. Який кращий спосіб донести свою думку, ніж за допомогою феєрверків і вибухівки?" – наводять слова Лівелсбергера місцеві чиновники.
Внаслідок вибуху Cybertruck семеро осіб отримали незначні травми, проте сама будівля готелю Trump International залишилася майже неушкодженою і не зазнала серйозних руйнувань.
Згідно з інформацією, наданою американськими правоохоронними органами, Лівелсбергер діяв самостійно і не мав жодних спільників.
У кореспонденції чоловіка розглядалися різноманітні теми, серед яких політичні образи, соціальні, внутрішні та міжнародні виклики, включаючи збройний конфлікт між Росією та Україною. В одному з своїх листів Лівелсбергер зазначив, що Сполучені Штати "переживають серйозну кризу і наближаються до загибелі".
За словами представників правоохоронних органів, Лівелсбергер не мав наміру нашкодити новообраному президенту Дональду Трампу. В одній із заміток, які він залишив, він сказав, що країні необхідно "згуртуватися" навколо цього політика, а також - навколо генерального директора Tesla мільярдера Ілона Маска.
За інформацією, наданою помічником шерифа Дорі Корена, інженери компанії Tesla в цей час сприяли науковцям у зборі даних з Cybertruck. Серед отриманої інформації – маршрут Лівелсбергера, що проходить між зарядними станціями від Колорадо через Нью-Мексико й Арізону до Лас-Вегаса.
Як повідомляє AP, у останні роки Лівелсбергер відкривався своїй екс-дружині, яка працювала медсестрою в армії, розповідаючи про серйозний біль і виснаження, що, за її словами, пов’язані з черепно-мозковою травмою.
Раніше повідомлялося, що 1 січня у Лас-Вегасі стався вибух автомобіля Tesla Cybertruck біля входу в готель Trump Internationa (ще називають Trump Las Vegas) у Лас-Вегасі. Пізніше з'явилася інформація про жертву та постраждалих через інцидент.
Американські правоохоронці разом з Ілоном Маском висловили припущення, що не можна відкидати можливість терористичної атаки.