Як почистити білі шкіряні кросівки чи кеди: найкращі поради на осінь


Період теплої осені - чудовий момент для того, щоб вигулювати стильне білосніжне взуття. Однак, навіть за сухої погоди такі кеди або кросівки можуть швидко забруднитися.

Проте, якщо ви надаєте перевагу шкіряним виробам, повернення їх до первісного вигляду може бути значно легшим, ніж ви думали. OBOZ.UA поділиться кількома ефективними та швидкими порадами.

Як часто потрібно чистити біле взуття

Для збереження взуття в чудовому стані, регулярно доглядайте за ним кожні два тижні. Частота обслуговування також варіюється залежно від інтенсивності носіння та наявності плям. Як тільки помітите забруднення, негайно обробіть його чистою вологою тканиною, щоб видалити плями і запобігти їх глибокому проникненню.

Для підтримання бездоганного вигляду вашої білої шкіряної пари між чищенням, регулярно використовуйте водонепроникний спрей, що захищає від плям. Рекомендовано наносити його кожні декілька тижнів за потреби. Перед застосуванням обов'язково ознайомтеся з етикетками взуття та інструкціями до засобу.

Очищення за допомогою меламінової губки

Цей інструмент для прибирання також чудово справляється з брудним білим взуттям. Намочіть меламінову губку невеликою кількістю води і пройдіться нею по шкірі кросівок. На плямах прикладіть трошки більше зусиль. Наостанок пройдіться по поверхні вологою серветкою і дайте парі висохнути.

Очищення за допомогою зубної пасти

Вражаючі результати може показати і зубна паста. Проте для догляду за взуттям важливо використовувати саме пасту, а не гель, і уникати кольорових продуктів. Підсилити ефект допоможе харчова сода. Змішайте по чайній ложці пасти, соди та теплої води. Після змішування повинен вийти густий пастоподібний склад. За необхідності регулюйте кількість соди та води. За допомогою зубної щітки або ганчірки нанесіть суміш на взуття, дбайливо протираючи шкіру круговими рухами для видалення плям. Залишки пасти зітріть вологою тканиною і дайте взуттю висохнути.

Миття з використанням мила

Як і у випадку із зубною пастою, вам знадобиться мило без барвників. Найкраще брати безколірне брускове мило або гель для прання чи душу. Якщо мило рідке, нанесіть кілька крапель на серветку з мікрофібри, якщо брускове - злегка намочіть тканину і потріть нею мило. М'якими круговими рухами потріть кросівки за допомогою намиленої серветки. Після завершення чищення зітріть рештки засобу вологою тканиною і висушіть взуття.

Чищення шнурків

Тепер, коли ваші білі шкіряні кросівки сяють чистотою, настав час звернути увагу на шнурки, які першими збирають пил та бруд, стаючи сірими. Щоб подбати про них, наповніть невеликий тазик теплою водою і додайте трохи прального засобу або засобу для миття посуду. Вкладіть шнурки в цей розчин і залиште їх замочуватись на 10 хвилин. Потім ретельно потріть шнурки невеликою щіткою, зосереджуючись на найбрудніших ділянках і плямах. Після очищення добре прополощіть шнурки і висушіть їх перед тим, як повернути на місце в кросівки.

Як усунути неприємні запахи у білих шкіряних кросівках

Щоб уникнути неприємних запахів у кросівках, важливо дозволити їм висохнути природним способом. Розмістіть їх у добре провітрюваному приміщенні або біля вентилятора. Після повного висихання, обробіть кросівки дезодорантом для взуття або покладіть всередину на ніч чайні пакетики, які діють як поглиначі запахів. Можна також посипати устілки харчовою содою і залишити на 12-24 години, після чого ретельно витрусити взуття. Ефективним може бути і оцтовий розчин: змішайте білий оцет з водою в пропорції 1:1, нанесіть розчин на внутрішню частину кросівок за допомогою тканини і залиште в добре провітрюваному місці на 15 хвилин. Потім видаліть оцет вологою тканиною і дайте взуттю повністю висохнути перед використанням.

Раніше OBOZ.UA розповідав, як вивести з одягу плями трави.

Related posts