Закулісся саміту БРІКС: стратегія просування та масова кампанія ботів - ISW


Кремль намагається представити саміт БРІКС у Казані, як свідчення широкої міжнародної підтримки Росії, особливо для внутрішньої аудиторії в Росії.

Джерело: Інститут дослідження конфліктів (IDK)

Деталі: Російське опозиційне видання "Медуза" повідомило 24 жовтня, що ознайомилося з інструкцією Адміністрації президента Росії для російських державних ЗМІ та пропагандистів з рекомендаціями щодо того, як висвітлювати саміт БРІКС у Казані.

Відповідно до інформації, в інструкції зазначено три основні теми:

Згідно з інформацією, Кремль доручив засобам масової інформації висвітлювати саміт БРІКС як такий, що "викликав величезний інтерес у всьому світі" і підтверджує, що "усі спроби ізолювати" Росію внаслідок її агресії проти України "не увінчалися успіхом".

Meduza повідомила, що ЗМІ повинні висвітлювати, як Путін встановлює "стратегічні зв'язки, які не обмежуються одним напрямком", на відміну від нібито "швидкоплинних альянсів" Заходу (НАТО цього року відзначило 75-річчя).

ISW зазначає, що російські державні ЗМІ та пропагандисти опублікували статті, що висвітлюють багато з цих тем, іноді навіть слово в слово, як це написано в посібнику".

24 жовтня опозиційний російський медіа-ресурс "Верстка" повідомив, що в російській соціальній мережі "ВКонтакте" (ВК) проросійські боти за короткий проміжок часу залишили більше 10 000 коментарів, пов'язаних із самітом БРІКС. Це явище, як зазначається, є однією з найбільш масштабних кампаній ботів, організованих Кремлем у недавній час.

Боти просували ідею про те, що Росія не є міжнародно ізольованою, що вплив БРІКС зростає, що антиросійські санкції зменшуються, і що російські війська досягають успіхів в Україні.

24 жовтня російське інсайдерське джерело повідомило, що неназвані особи, наближені до Кремля, вказали на те, що країни БРІКС в основному не підтримують позицію Росії щодо війни в Україні. Це змушує Кремль відкласти цю тему, шукаючи можливості для створення "серйозної міжнародної єдності". За даними джерела, під час численних зустрічей на саміті розглядалися мирні ініціативи з боку Китайської Народної Республіки та Бразилії, які потенційно можуть бути вигідні Росії, однак ці обговорення "не призвели до жодних результатів".

Згідно з оцінкою ISW, опублікованою 23 жовтня, ухвалення Казанської декларації на другий день саміту БРІКС свідчить про те, що Росія досі не змогла отримати міжнародну підтримку та не створила альтернативну структуру безпеки, яку прагне реалізувати Кремль.

Related posts