Чорна п'ятниця та вплив Трампа: як це може позначитися на валютному курсі долара
У коментарі для РБК-Україна Тарас Лєсовий, керівник департаменту казначейства банку Глобус, висловив свою думку щодо цього питання.
За словами банкіра, система "керованої гнучкості", впроваджена НБУ, слугуватиме бар'єром проти раптових і несподіваних коливань.
Водночас він не виключає регулятор на певний період може залишити гравців ринку сам на сам, а курсові показники будуть сформовані виключно на співвідношенні попиту та пропозиції (тобто поза валютними інтервенціями НБУ).
Лєсовий нагадав, що Україна має потужну фінансову подушку, зокрема це черговий транш від МВФ та мегакредит від G7 на понад 50 млрд доларів. Тобто гравці ринку матимуть чітке розуміння того, що бюджет країни отримає необхідні фінанси для скорочення розриву між доходами і видатками.
"Від початку повномасштабного вторгнення Україна щорічно потребує до 40 млрд доларів зовнішньої допомоги і доля фінансування у 2025 році вже є осяжною і до міри оптимістичною", казав він.
"Скоро настане час: мова йде про Чорну п’ятницю з прогнозованими знижками та різдвяно-новорічні святкові дні," - зауважив банкір.
Він вважає, що в цей час на ринку готівкової валюти відбудеться природне вирівнювання між попитом і пропозицією. Частина людей скористується преміями для придбання іноземної валюти, а інші можуть інвестувати свої прибутки з гривневих депозитів. Одночасно ж деякі громадяни використовуватимуть долари та євро для купівлі необхідних товарів зі знижками, подарунків або підготовки до свят.
Таким чином, на готівковому ринку з'являться схожі курсові ознаки з міжбанком, принаймні можна очікувати, що курсовий розрив на готівковому та безготівковому ринку буде мінімальним, вважає банкір.
"Слід зазначити, що результати виборів у США навряд чи матимуть істотний вплив на курс долара до гривні. Проте, можуть виникнути коливання в парі долар-євро. Багато в чому це буде залежати від стратегії співпраці з Європейським Союзом, яку запропонує новий президент США", - зазначив керівник департаменту казначейства Глобус Банку.
Лєсовий прогнозує, що ключові показники валютного ринку на наступному тижні матимуть такі тенденції:
Таким чином, валютний ринок знаходиться в досить позитивній ситуації, де попит і пропозиція можуть бути в оптимальному балансі, що дозволить подолати "вірус дефіциту". Курс може коливатися лише незначно, причому ці зміни можуть бути як у напрямку зростання, так і зниження. Загалом, ситуація залишається стабільною, - зазначив Лєсовий.