У разі невиплати штрафу від ТЦК, держава має право вилучити кошти з банківської картки або конфіскувати майно, повідомляє Міністерство юстиції.
Постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби.
В Україні, на фоні мобілізації, стартувала відправка повісток через пошту. Уряд надав три дні для отримання повістки, якщо вона не була вручена особисто. У разі, якщо особа не відреагує, їй загрожує "заочний штраф", а рішення ТЦК буде вважатися виконавчим документом.
"Юридична газета" інформує, що в разі несплати штрафу, який коливається від 17 до 25,5 тисяч гривень, може бути ініційовано примусове стягнення. У Міністерстві юстиції у відповідь на запит видання вказали, що постанова про накладення штрафу надсилається до органу державної виконавчої служби (ДВС) для примусового виконання за адресою проживання правопорушника, місцем його роботи або за місцезнаходженням його майна відповідно до законодавства.
Відповідно до чинного законодавства, штраф необхідно сплатити протягом 15 днів з моменту отримання постанови про його накладення. Якщо ж ви вирішите оскаржити цю постанову, термін для сплати становитиме 15 днів з дати отримання повідомлення про відхилення вашої скарги.
У випадку несплати штрафу, наступним кроком буде примусове вилучення коштів та майна боржника.
Згідно з першим абзацом частини 1 статті 48 Закону, процес стягнення на майно боржника включає його арешт, вилучення (наприклад, списання коштів з рахунків) і примусову реалізацію (пред'явлення електронних грошей для погашення в обмін на переказ коштів на рахунок відповідного органу державної виконавчої служби). Водночас, частина 2 статті 56 Закону зазначає, що виконавець накладає арешт на майно (кошти) боржника, видаючи постанову про арешт або опис та арешт майна (коштів) боржника, - повідомляє видання.
При стягненні в першу чергу беруть до уваги кошти у національній та іноземній валютах, у тому числі на рахунках, а вже потім - інші цінності. Якщо їх немає або вони у недостатній кількості, то стягнення поширюється й на інше майно "в розмірі та обсязі, необхідних для виконання за виконавчим документом, з урахуванням стягнення виконавчого збору, витрат виконавчого провадження, штрафів, накладених на боржника під час виконавчого провадження, основної винагороди приватного виконавця".
Якщо зазначене майно перебуває у спільній власності, то стягнення може бути застосоване лише до частки, що визначається судом. Важливо зазначити, що якщо сума стягнення не перевищує 20-кратний розмір мінімальної заробітної плати (менше 160 тисяч гривень), то не може бути здійснене стягнення на єдине житло боржника та земельну ділянку, на якій воно знаходиться. У такому випадку виконавець зобов'язаний шукати інші активи боржника для виконання рішення.
Як повідомляв УНІАН, Кабінет міністрів України скоротив термін явки до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК СП). Раніше діяла норма, згідно якої день явки резервіста або військовозобов'язаного визначався не раніше 14 дня від дня надсилання повістки.
Раніше адвокат, кандидат юридичних наук Євген Филипець заявив, що передусім повістки через "Укрпошту" надсилатимуть особам, які оновили дані в застосунку "Резерв+".