Прокурор і злочинець: ключові моменти перших і останніх дебатів Трампа та Гарріс.


Прогнозується, що більше 50 мільйонів американців стануть свідками перших дебатів між Трампом та Гарріс. Таким чином, ставки вельми високі. Ці дебати можуть стати вирішальним етапом у передвиборчій гонці.

У вівторок, 10 вересня, о 21:00 за Вашингтоном (о 4 ранку вже 11 вересня за Києвом) у Філадельфії (Пенсильванія) на ABC News відбудуться перші й наразі єдині телевізійні дебати між Дональдом Трампом і Камалою Гарріс, яких дуже чекають як в самій Америці, так і без перебільшення у всьому світі. Адже вони точно стануть як тріумфом для одного з кандидатів, так і провалом для іншого. Попередні дебати між Трампом та президентом Байденом 27 червня на CNN стали повним провалом власне для самого Джо Байдена, й через місяць після них він знявся з виборів, давши дорогу своїй віцепрезидентці Камалі Гарріс.

Пенсильванія є одним із семи штатів США, де підтримка Трампа та Гарріс наразі однакова. Проте, згідно з нещодавнім опитуванням The New York Times/Siena, Трамп випереджає Гарріс на 1% в загальнонаціональному масштабі. Це робить дебати особливо важливими для Камали Гарріс, адже, за словами аналітиків, її підтримка досягла максимуму, а сама вона залишається недостатньо відомою для багатьох виборців. Дослідження показують, що громадяни прагнуть більше дізнатися про погляди Камали Гарріс та те, як її політичні позиції відрізнятимуться від курсу Адміністрації Байдена.

Отже, які сподівання американці покладають на дебати між Трампом та Гарріс? Які висновки роблять американські ЗМІ? І на які деталі варто звернути увагу українцям? В цьому матеріалі ТСН.ua надасть відповіді на ці запитання.

За два місяці до виборів у Сполучених Штатах, які відбудуться 5 листопада, багато мешканців Міннеаполіса прикрашають свої двори табличками з іменами Камали Гарріс і її партнера по команді Тіма Волза. Це свідчить про їхню активну політичну позицію, адже для них Трамп уособлює загрозу демократії. Однак, варто лише виїхати з міста, відомого своєю підтримкою демократів, як очі відкриваються на безліч табличок із прізвищем Трампа та його кандидата у віцепрезиденти Джея Ді Венса.

Американці вважають ці дебати одними з найзначніших у президентській гонці за останні роки. Правила залишаються незмінними, хоча команда Трампа, яка спочатку взагалі відмовлялася від участі, наполягала на тому, щоб мікрофони не вимикали, поки говорить інший кандидат. Дебати триватимуть 90 хвилин, включаючи дві короткі перерви для реклами. Вступних слів не передбачено, але наприкінці Трамп і Гарріс матимуть по дві хвилини для остаточних коментарів, при цьому Трамп виступить останнім. Порядок виступів був визначений за допомогою монети. Кандидатам дозволено принести лише блокнот і ручку. Це наразі єдині заплановані дебати між Трампом і Гарріс, на які погодилися кандидати перед виборами 5 листопада.

Згідно з повідомленням The New York Times, команда Камали Гарріс прагне спонукати Дональда Трампа до емоційних та неузгоджених реакцій у своїх висловлюваннях. У свою чергу, команда Трампа намагається зосередити обговорення під час дебатів на економічних питаннях та проблемах міграції.

Проте радники Трампа все ще стурбовані тим, що він не зможе контролювати свою неприязнь до Гарріс. Востаннє, коли він мав суперечку з жінкою, це була Гілларі Клінтон, його опонентка на виборах 2016 року. Тоді він охарактеризував її як "неприємну жінку" і підійшов до неї на сцені. Помічники Гарріс сподіваються, що він вчинить так само. Тим часом радники Трампа рекомендували йому уникати особистих атак під час дебатів, але багато хто переживає, що він не зможе втриматися.

Для Дональда Трампа ці дебати стануть сьомими з 2016 року, тоді як для Камали Гарріс – лише другими. Її дебют відбувся у 2020 році, коли вона змагалася з кандидатом Трампа на пост віцепрезидента Майком Пенсом. Червневі дебати між Трампом та Байденом зібрали понад 50 мільйонів глядачів у США. Очікується, що на дебатах Трампа та Гарріс аудиторія буде ще більшою, оскільки багато виборців прагнуть глибше ознайомитися з Камалою Гарріс після історичного рішення Байдена не балотуватися на виборах, яке стало безпрецедентним моментом у політичному житті країни. Багато коментаторів вважають, що на цих дебатах зустрінуться дві протилежності: Камала Гарріс, яка раніше працювала окружною прокуроркою, та Дональд Трамп, колишній президент США, засуджений за серйозні злочини.

Після того, як Джо Байдена зняли з виборів, Камала Гарріс намагалася уникати зайвої уваги, протягом цього часу давши лише одне інтерв'ю CNN. Однак напередодні дебатів вона вирішила висловитися, попередивши, що від Трампа можна очікувати чимало неправди. У відповідь, Трамп безперервно називав Гарріс "небезпечною жінкою", стверджуючи, що вона "не має жодного уявлення про те, що відбувається".

Американські медіа інформують, що Камала Гарріс активно готувалася до дебатів у Піттсбурзі. Підготовка була настільки серйозною та реалістичною, що її команда створила прототип телевізійної сцени. Роль Дональда Трампа виконував Філіп Рейнс, давній асистент Демократичної партії та учасник кампанії Гілларі Клінтон у 2016 році. Він навіть вбрався в стиль Трампа, включаючи яскраву червону краватку. Адже 50% успіху в дебатах залежить не лише від змісту сказаного кандидатами, а й від їхнього зовнішнього вигляду, поведінки на сцені та реакцій на атаки суперників.

Проте українців все ж більше цікавлять саме заяви Дональда Трампа та Камали Гарріс щодо України та повномасштабної війни, яку розвʼязала Росія, чи збережеться американська фінансова та збройна підтримка, та, чи підштовхуватимуть нас до переговорів з Путіним і заморозки війни фактично в обмін на територіальні поступки. Особливо цікаво почути відповіді на ці питання від Камали Гарріс, бо вона не надто коментувала теми повʼязані з Україною та війною. Але, це також ті питання й ширші геополітичні теми, які взяла собі на озброєння команда Трампа, щоб звинувачувати Гарріс, як представницю Адміністрації Байдена.

За тиждень до вирішальних дебатів між та Гаррісом, хмизу до багаття навмисно підкинув Путін, виступаючи на Східному економічному форумі: "Я казав, що у нас Трамп фаворитом, якщо можна так сказати, був чинний президент пан Байден. Ось його зняли з гонки, й він рекомендував усім своїм прихильникам підтримати пані Харріс.

Очевидно, що Путін свідомо зробив таку заяву, яка миттєво привернула увагу штабу республіканців і особисто Дональда Трампа. Екс-президент США висловив своє обурення словами Путіна, підкресливши, що "ніхто в історії не виявляв такої жорсткості щодо Росії, як він", і зазначив, що Путін "добре це знає". Нещодавно, виступаючи в Нью-Йоркському економічному клубі, він знову заявив, що в разі перемоги на виборах 5 листопада, першими, кому він зателефонує, будуть президент Зеленський та Путін, обіцяючи укласти угоду про початок війни на 24 роки.

"Путін не в змозі вести війну з ціною на нафту в $40," - зазначив Трамп, очевидно маючи на увазі, що варто скоротити нафтові надходження Росії, щоб позбавити її ресурсів для продовження конфлікту. Водночас, протестуючи, багато представників команди Трампа, включаючи його кандидата на пост віце-президента Джей Ді Венса, висловлювалися зневажливо щодо результатів війни для України. Трамп також неодноразово натякав на можливість територіальних поступок з боку України.

Слова Камали Гарріс на адресу України здебільшого залишаються загальними і звучать переважно на великих міжнародних форумах і конференціях, таких як Мюнхенська конференція з безпеки. Багато експертів відзначають, що зовнішня політика є слабкою ланкою в її кандидатурі на пост президента від Демократичної партії, проте ці питання активно курував особисто Джо Байден. Хоча про це зараз рідко згадують, на початку свого президентського терміну Байден доручив Гарріс займатися внутрішніми справами, зокрема питаннями, пов'язаними з мексиканським кордоном.

Відомо, що Офіс президента України надає можливість зустрічі Зеленського та Гарріса в Нью-Йорку наприкінці вересня, коли там проходитиме Генасамблея ООН. ТСН.ua вже писав, що український президент має там особисто представити Джо Байдену План перемоги України. Тому, якщо вийде зустрітися ще й з Камалою Гаррісом, - це буде прекрасна нагода зʼясувати її позицію, ставлення до України та шляхів закінчення російської війни. Бо з того, що про неї та її можливу майбутню команду з'явилося в пресі, можна зробити висновок, що Адміністрація Гарріса, якщо вона переможе на виборах, буде більше сфокусована на Близькому Сході та, зокрема, Ізраїлі.

Related posts