Обмін копійок на кроки: коли це стане можливим і яка буде його вартість.
Цю інформацію озвучив голова Національного банку України Андрій Пишний, як зазначає РБК-Україна, посилаючись на його інтерв'ю.
"Я щиро сподіваюся, що Верховна Рада України підтримає нашу пропозицію, і вже в 2025 році ми будемо випускати не копійки, а нові монети", - зазначив він.
Як зазначив Пишний, це буде кроком до відновлення історичної справедливості. Копійка залишилась як свідчення впливу Москви на процес грошової реформи 1990-х. Копійка як одна сота відповідної грошової національної одиниці є лише в Москві, в Мінську, в Тирасполі і в Києві.
"Ми володіємо важливою українською одиницею - шагом. У 1917 році Українська Народна Республіка ухвалила закони, які встановили, що розмінною частиною національної валюти, гривні, є саме шаг. Під час Гетьманщини ця одиниця активно застосовувалася у фінансових розрахунках і здобула значне поширення", - зазначив він.
На його думку, шаг має глибоке коріння в повсякденній культурі та є складовою частиною українського фольклору.
"Я вам скажу більше, у 1992 році була навіть надрукована пробна партія шагів на Луганському верстатобудівному заводі, який в ті перші місяці української незалежності виконував функції монетного двору ще тоді не до кінця сформованого Національного банку України", - повідомив Пишний.
Глава Національного банку України впевнений, що в той час, під тиском московського лобі, копійка залишилася в якості розмінної одиниці української гривні. "Сьогодні ми ініціюємо внесення змін до законодавства, які дозволять усунути цю недоречність і повернути в обіг справжню українську назву 'шаг'", - підкреслив він.
"Ключовим аспектом є те, що навколо цієї теми існує багато спекуляцій. Заміна не вимагатиме жодних витрат з українського бюджету, жодної копійки. Національний банк має досвід у реалізації подібних процесів, і ми гарантуємо економний підхід до впровадження цієї ініціативи," - зазначив Пишний.