Збройні сили України успішно протистоять механізованим атакам, в той час як противник активізує свої дії в чотирьох регіонах: дані ISW.


Згідно з інформацією, наданою РБК-Україна, 22 вересня було опубліковано звіт Інституту вивчення війни (ISW).

21 вересня українські збройні сили продовжили свої наступальні операції в Курській області, проте інформації про підтверджене просування не надійшло.

Російські "воєнкори" заявляли, що Збройні сили України, нібито, безрезультатно здійснили атаки в Глушківському районі, зокрема поблизу Нового Путі та Медвежого. Вони також висловили припущення, що активність атак у цьому регіоні поступово зменшується.

Російські блогери також повідомляли, що Збройні сили України нібито здійснили безрезультатні атаки в західній частині Любимівки, яка розташована на сході від Снагості, а також у напрямку Камишівки, що знаходиться на північ від Суджі.

Недавні дії збройних сил Росії призвели до повернення контролю над частиною території в "українському плацдармі" в Курській області. Геолокаційні знімки, оприлюднені 21 вересня, підтверджують, що російські війська здійснили просування на південь від Камишівки.

Російські "воєнкори" розповідали, що війська РФ також контратакували поблизу Любимівки і що бої тривають на південний схід від Снагості біля Миколаєво-Дарино та на схід від Кореневого біля Крем'яного.

Представник Північного оперативного командування Збройних сил України Вадим Мисник зазначив, що російські війська скинули більше 1300 плануючих бомб на території Курської області, де активні підрозділи ЗСУ. Він також висловив припущення, що мешканці Росії могли бути "шоковані" обстрілом власних територій.

21 вересня російські військові зробили невеликий прогрес біля Липців та у Вовчанському районі Харківської області.

Геолокаційні зображення, опубліковані 20 вересня, свідчать про те, що російські війська зробили кроки вперед у дачній зоні на заході від Глибокого.

21 вересня у складі Харківського угруповання Збройних сил України повідомили, що неподалік Глибокого дві російські мотоцикли намагалися прорватися до передових позицій 11-го танкового полку противника, але натрапили на міну.

Командир українського батальйону, що діяв у Харківському регіоні, зазначив, що окупанти залучили невідомі чеченські підрозділи з групи "Ахмат" для того, щоб змусити російські війська до наступу. Він також повідомив, що "ахматівцям" надані повноваження примушувати російських солдат до бою, використовувати репресії та навіть виконувати страти.

Війська РФ, ймовірно, захопили Кислівку (на південний схід від Куп'янська) і, як повідомляється, захопили Невське (на північний захід від Кремінної).

Геолокаційні знімки, зроблені 20 вересня, демонструють, що війська противника розширили свої позиції на захід від Кислівки. Це вказує на ймовірне захоплення цього населеного пункту, згідно з інформацією в звіті.

Деякі російські "воєнкори" стверджували, що війська РФ також захопили Невське, посилаючись на геолокаційні кадри від 21 вересня, на яких видно триколор на будівлі в центрі Невського.

Проте, як зазначають в ISW, на відеоматеріалах не видно присутності російських військових у селі, що викликає питання щодо того, чи зберігають російські війська свої сили або ж взагалі знаходяться в Невському.

21 вересня Генеральний штаб Збройних Сил України повідомив про те, що ворог активізував свої наступальні дії в околицях Невського.

Відомий російський "воєнкор", який раніше заявляв про захоплення Невського російськими військами, визнав, що залишається невизначеним, чи відбулося окупування села внаслідок наступу зі сходу чи з півночі.

Деякі російські блогери повідомляли, що війська Путіна досягли Невського, проте не підтверджували інформацію про захоплення населеного пункту.

Російський "воєнний кореспондент" повідомив, що збройні зіткнення продовжуються в північній частині Макіївки (на північний захід від Кремінної). Це сталося після того, як інший блогер оголосив про захоплення населеного пункту російськими військами на момент 20 вересня.

Війська РФ також продовжували атаки поблизу Синьківки, біля Кругляківки, Степової Новоселівки, Лозової, Стельмахівки, Дружелюбівки, Чернещини, Новосадового, Зарічного, Греківки та біля Торського 20 і 21 вересня.

Згідно з повідомленнями, 20 та 21 вересня російські війська продовжили свої наступальні дії на південний схід від Сіверська, зокрема в районі Вимки, однак без жодних успіхів у просуванні.

20 та 21 вересня збройні сили Росії продовжували атаки в околицях Часового Яру, однак не змогли досягти жодного прогресу.

У Генеральному штабі Збройних сил України зазначили, що ворог здійснив напади в районах Часового Яру, Калинівки, в напрямку Майського, а також поблизу Іванівського, Андріївки та в околицях Білої Гори.

Заступник командира бригади Збройних Сил України, що діяла в районі Часового Яру, повідомив, що російські піхотинці переважно здійснюють атаки на цьому напрямку, користуючись баггі, мотоциклами та всюдиходами через серйозні втрати у своїй військовій техніці.

Геолокаційні зображення, оприлюднені 20 і 21 вересня, свідчать про те, що російські війська лише незначно просунулися в центральну частину Торецька та в середину Леонідівки, розташованої на південний захід від Торецька.

Російські "воєнкори" повідомили, що військові РФ зробили прогрес вздовж вулиць Дружби та Івана Карабиця в серці Торецька.

20 і 21 вересня війська РФ продовжували наступальні дії в районі Дачного, поблизу самого Торецька, в районі Неліпівки та в напрямку Щербинівки.

Армія Російської Федерації продовжувала свої наступальні дії на сході та південному сході від Покровська, однак на 21 вересня їй не вдалося зафіксувати жодних значущих досягнень.

Російські блогери повідомляли, що війська Путіна, за їхніми даними, змогли просунутися на фронті шириною 2,3 км і глибиною до 1,24 км у напрямку заходу та південного заходу від Гродівки, досягнувши східних околиць Миколаївки, що розташована безпосередньо на захід від Гродівки.

Російські "воєнкори" повідомляли про те, що війська РФ змогли просунутися на 850 метрів на захід від Українська і захопили шахту "Селидівська", яка розташована безпосередньо на захід від цього населеного пункту. Проте в Інституті вивчення війни (ISW) не виявили жодних підтверджень цій інформації.

Протягом 20 та 21 вересня російські війська продовжували активні наступальні дії в зонах Воздвиженки, Новоторецького, Зеленого Поля, Красного Яру та Гродівки, а також у районах Новогродівки, Сухого Яру, Маринівки, Михайлівки, Селидового, Миролюбівки, Лисівки, Желанного Першого, Цукуриного та Гірника.

Російське джерело ISW 20 вересня розповіло, що війська РФ припинили фронтальний обстріл українських позицій на сході України та наразі зосереджені на оточенні позицій ЗСУ з метою захоплення території, зокрема поблизу Гірника та Селидового.

Військові сили Російської Федерації нещодавно провели інтенсивний механізований наступ на заході від Донецька, активізувавши свої дії в цьому регіоні 21 вересня. Проте жодних підтверджених результатів їм досягти не вдалося.

Українська бригада, що діяла в напрямку Курахового, 20 вересня оприлюднила геолокаційні знімки, на яких зафіксовано, як російські війська здійснюють активний батальйонний механізований штурм поблизу Максимільянівки 19 вересня. Вони також зазначили, що окупанти використали 52 одиниці бронетехніки під час 24 спроб прориву позицій Збройних Сил України.

Українська військова частина оголосила, що їй вдалося знищити 8 танків і бойових машин піхоти, 4 бронетранспортери, 1 БТР МТ-ЛБ, а також мотоцикл, внаслідок чого було пошкоджено ще 4 БМП.

В Інституті вивчення війни підкреслюють, що російське військове командування, ймовірно, вважає, що тривалі великомасштабні механізовані атаки в цьому секторі можуть сприяти швидкому просуванню російських сил у бік Курахового, незважаючи на постійні проблеми з ефективністю таких штурмів.

"Експерти в своєму звіті зазначили, що ISW досі не виявило жодних підтверджень того, що російські війська здійснили просування під час механізованого штурму батальйонного масштабу в околицях Максимільянівки."

20 і 21 вересня російські окупати вели наступальні дії в районі Георгіївки та Олександрівки, а також у напрямку Дальнього.

Війська РФ нещодавно просунулися на південний захід від міста Донецьк і здійснили механізований наступ у цьому районі розміром у батальйон.

На відео з геолокацією, датованому 20 вересня, зафіксовано рух підрозділів російської 5-ї танкової бригади, які, як стверджується, просуваються на північний схід від Пречистівки (західніше Вугледара) в рамках механізованого штурму, що має розмір взводу.

Українське військове формування, що знаходиться на південному заході від Донецька, 21 вересня оприлюднило відеозаписи, які демонструють, як ЗСУ успішно відбивають механізовану атаку російських військ, що налічує батальйон, поблизу Костянтинівки в день, який не був зазначений. У повідомленні зазначено, що під час штурму російські сили застосували 35 одиниць бронетехніки та 9 танків.

Українська військова частина повідомила, що під час механізованого штурму, що проводився з силою батальйону, було знищено 5 російських бронетранспортерів.

В ISW повідомляють, що наразі не отримали підтвердження про просування російських військ під час батальйонного механізованого штурму в районі Костянтинівки.

20 та 21 вересня російські війська продовжували свої наступальні операції в районах Костянтинівки, Катеринівки, Богоявленки, Вугледара, Новоукраїнки та Пречистівки.

21 вересня українські та російські джерела ISW не зафіксували жодних бойових дій поблизу адміністративного кордону між Донецькою та Запорізькою областями.

21 вересня Петро Андрющенко, радник мера Маріуполя, опублікував супутникові знімки кількох російських матеріально-технічних споруд в зоні Бердянськ-Маріуполь. Він повідомив, що Збройні сили України здійснили атаки на ці об'єкти.

21 вересня Генеральний штаб Збройних Сил України повідомив, що поблизу Гуляйполя відбулася атака з боку російських окупантів.

20 та 21 вересня у західній частині Запорізької області відбувалися позиційні зіткнення в районах Роботиного, Новоандріївки, Лобкового та Малої Токмачки.

Окупант Володимир Рогов, що займає посаду "чиновника" в Запорізькій області, повідомив, що російські системи протиповітряної оборони нібито перехопили дві українські керовані авіаційні бомби, які прямували до окупованого Токмака.

20 і 21 вересня на лівому березі Херсонської області тривали позиційні бої.

Російські "воєнкори" стверджували, що 21 вересня війська РФ начебто перехопили кілька українських ракет над окупованим Кримом.

Раніше у Генеральному штабі ЗСУ у вечірньому зведенні 21 вересня розповіли, що з початку доби на фронті відбулося 125 бойових зіткнень.

Крім того, у військовому штабі підкреслили, що більше половини з цих інцидентів сталося у Покровському, Лиманському та Курахівському секторах. Зокрема, на Покровському напрямку за один день вдалося нейтралізувати 460 ворогів, з яких 188 було знищено безповоротно.

Related posts