При яких обставинах можливий арешт майна осіб, що ухиляються від служби - роз’яснення Мін’юсту.


Якщо особи, що ухиляються, не виконуватимуть свої фінансові зобов'язання перед ТЦК, це може призвести до відкриття виконавчих проваджень проти них.

Після цього буде ініційовано процес примусового стягнення коштів з рахунків. Цю інформацію підтверджує відповідь Міністерства юстиції на запит "Судово-юридичної газети".

До кінця 2024 року Уряд планує направити військовозобов'язаним 900 тисяч повісток. При цьому змінами до правил поштового зв'язку Кабмін визначив, що на те, щоб забрати повістку з пошти буде надано три дні, якщо вона не вручена особисто.

Після того, як повістка буде повернена неврученою та отримано відповідну позначку від пошти, територіальний центр комплектування матиме змогу розпочати процес накладення штрафу. Ці штрафи можна буде вважати "заочними". Постанова ТЦК в такому випадку набуде статусу виконавчого документа.

Тому у разі, якщо добровільно штраф від 17 тисяч грн до 25,5 тисяч грн сплачений не буде, на ухилянтів можуть відкрити виконавчі провадження та почати стягнення з рахунків.

Читайте також: У Раді зареєстрували законопроект, що дозволяє добровільно сплатити штраф за неявку до ТЦК зі знижкою.

"Судово-юридична газета" надіслала запит до Уряду, запитуючи про кількість вже розпочатих виконавчих проваджень та суму коштів, які були внесені до бюджету.

У Мін'юсті зазначили, що, відповідно до статті 308 Кодексу про адміністративні правопорушення, "у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч. 1 статті 307 Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби (ДВС) за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом".

Відповідно до КУпАП штраф має бути сплачено не пізніше як через 15 днів з дня вручення постанови про накладення штрафу. А в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Якщо боржник не сплатить штраф, державний виконавець застосовує примусові заходи для виконання рішень, що включає вилучення коштів та майна боржника.

Згідно з законодавством, процес стягнення на майно боржника включає в себе арешт, конфіскацію (зняття коштів з рахунків) та примусову реалізацію (пред'явлення електронних грошей для погашення в обмін на кошти, які перераховуються на рахунок відповідного органу державної виконавчої служби).

Арешт майна (грошових коштів) боржника здійснюється виконавцем шляхом видачі постанови, яка передбачає накладення арешту на майно (коштів) або його опис та подальший арешт.

Згідно з законом, виконання рішень суду спочатку здійснюється за рахунок фінансових активів боржника, як у національній, так і в іноземній валюті, а також на інші цінні речі, включаючи кошти, які розміщені на рахунках боржника в банках та інших фінансових організаціях.

Related posts